O mnie

Kim jestem?

ja zywokost

O mnie

W ostatnim czasie można zaobserwować dobry kierunek przemian ludzi w kierunku natury, zdrowego odżywiania i bardziej świadomych wyborów. Jednak przekonałam się, że na tym polu pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, wyjaśnienia i  dopowiedzenia.

Nie każdy z nas ukończył studia chemiczne, aby móc ze z  rozumieniem czytać etykietę każdego zakupionego produktu. Nie każdy też interesuje się roślinami, aby wiedzieć jak wybierać zioła służące zdrowiu. Jednak jeśli nie mamy odpowiedniego wykształcenia, czy zainteresowań w tym właśnie kierunku to czy możemy być usprawiedliwieni czy zwolnieni z poszukiwania wartościowych produktów? Oczywiście że NIE !

DLACZEGO? Czy jesteśmy tego świadomi czy też nie, odpowiadamy nie tylko za swoje zdrowie ale  zdrowie najbliższych, a także i przyszłe (planowane) życie.

 

Witam na moim blogu! Nazywam się Marzena Skrobisz, jestem pasjonatką świata roślin i szerokoblog 1 rozumianego zdrowego i ekologicznego stylu życia. Moja pasja od samego początku wyznaczała kierunki w moim życiu, począwszy od zdrowego żywienia, uprawiania sportów, poprzez wybór kierunków kształcenia. Początkowo jako chemik w Technikum Chemicznym, następnie biolog na Uniwersytecie  Pedagogicznym w Krakowie. Od kilku już lat wraz z rodziną, mężem i trzema żywiołowymi chłopcami mieszkam w Krakowie. Choć jest to piękne miasto to jednak bliżej nam do spokojnego i zdrowego życia na wsi, zgodnego z rytmem natury.

 

„Uwielbiam Naturę” to moje małe miejsce w sieci, na łamach którego chcę się podzielić swoją pasją , wiedzą i doświadczeniem w zakresie tzw. „bezpiecznego ziołolecznictwa” oraz tworzenia kosmetyków naturalnych tych prostych i trochę bardziej skomplikowanych.  A co najważniejsze z twojego punktu  –  dołożę starań aby swoją wiedzę przekazać w sposób możliwie najprostszy.

 

Na zakończenie chcę wspomnieć jedno słowo o mojej motywacji. Będę niezmiernie  szczęśliwa jeśli zainteresuję Cię tematem i przyczynię się do pobudzenia myślenia w trakcie czytania poruszanych przeze mnie zagadnień.  Życzę Ci drogi czytelniku udanej lektury, a twoje zainteresowanie zachęca mnie do tworzenia następnych wpisów.